DJI Phantom 4 Multispektrál

Kompletné informácie pre cielené opatrenia.

DJI Phantom 4 Multispektrál

DJI Phantom 4 MSP

Zbierajte presné údaje pomocou veľmi presného dronu  DJI Phatnom 4 Multispektrál s integrovaným multispektrálnym zobrazovacím systémom vytvoreným pre poľnohospodárske účely, monitoring životného prostredia, lesníckych aplikácií a iných.

DJI Phantom 4 Multispektrál
Kľúčové vlastnosti

Získajte okamžité informácie o zdravotnom stave plodín

DJI Phantom 4 Multispektrál konsoliduje proces zberu údajov a tým umožňuje nahliadnuť na zdravotný stav rastlín a vegetácie. Spoločnosť DJI vytvorila túto platformu s DJI štandardmi, vrátane maximálneho času letu 27 minút a prenosového dosahu až 7 km* so systémom OcuSync.

DJI Phantom 4 MSP
DJI Phantom 4 MSP

Nahliadnite pod povrch

Zber snímok pre poľnohospodárske účely je teraz jednoduchšie a efektívnejšie než kedykoľvek pred tým, vďaka vstavanému stabilizovanému zobrazovaciemu systému, ktorý zhromažďuje komplexné súbory informácií ihneď po vzlietnutí. Získajte prístup ku snímkam z RGB kamery a multispektrálnym kamerovým poľom vytvorených z piatich kamier pokrývajúcich modré, zelené, červené, okrajové červené a blízke infračervené spektrum s rozlíšením 2 Mpix s globálnou uzávierkou na gimbale s 3-osovou stabilizáciou.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Šifrovanie AES-256 zabezpečuje váš prenos, údajov, takže si môžete byť istý, že vaše citlivé informácie zostanú v bezpečí.

Vyhýbanie sa prekážkam
Inteligentný FlightAutonomy systém je vybavený viacerými senzormi, ktoré počas letu detekujú blížiace sa prekážky a vykonáva úhybné manévre čo zvyšuje bezpečnosť.

Pozičné svetlá proti kolíziám
DJI Phantom 4 MSP je vybavený novými hornými a dolnými pozičnými svetlami pre viditeľnosť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienkach, čo výrazne pomáha proti kolíziám z ostatnou letovou prevádzkou.

DJI AirSense
Vstavaný ADS-B prijímač a technológia DJI AirSense zvyšuje bezpečnosť vo vzdušnom priestore vďaka automatickému poskytovaniu informácií o okolitých lietadlách a helikoptérach v reálnom čase.

DJI Phantom 4 MSP
DJI Phantom 4 MSP

Integrovaný spektrálny senzor slnečného svetla pre presné výsledky

Integrovaný spektrálny senzor slnečného svetla v hornej časti dronu zachytáva slnečné žiarenie, čím maximalizuje presnosť a konzistenciu získavania údajov v rôznych fázach dňa. V kombinácii s dodatočne spracovanými údajmi, pomáhajú tieto informácie získať najpresnejšie výsledky NDVI indexov.

Významné údaje k dispozícii
Samotné letecké snímky profesionálom, ktorí chcú vedieť viac, nestačia. Prepnite medzi predbežnou analýzou indexu normalizovaného rozdielu vegetácie (NDVI) a živým zdrojom RGB a okamžite si zobrazte, kde je potrebné upriamiť vašu pozornosť, aby ste operatívne rozhodli o ďalších potrebných krokoch pre zvýšenie kvality pestovaných plodín.

DJI Phantom 4 MSP

Centimetrová presnosť

Získajte presné a aktuálne údaje o polohe snímok zachytených všetkými šiestimi senzormi v reálnom čase, pomocou systému TimeSync vyvinutého spoločnosťou DJI, ktorý poskytuje presné meranie s centimetrovou presnosťou. Systém TimeSync nepretržite urovnáva regulátor letu, všetky kamery, modul RTK a fixuje údaje o polohe do stredu CMOS, čím zabezpečuje, že každá fotografia získa centimetrovú presnosť. Všetky senzory prechádzajú prísnym kalibračným procesom, kde sa kontroluje riadálne a tangenciálne skreslenie objektívu. Získané parametre skreslenia sú uložené do metaúdajov každej snímky. To umožňuje dodatočné prispôsobenie softvéru pre následné zapracovanie každému užívateľovi priamo na mieru.

DJI Phantom 4 MSP

Kompatibilita s D-RTK 2 a NTRIP

DJI Phantom 4 Multispektrál je kompatibilné s mobilnou GNSS referenčnou stanicou D-RTK 2 (aj bez nutnosti pripojenia k internetu), alebo pomocou klienta NTRIP (GNSS korekčné údaje RTCM sú v tomto prípade prenášané prostredníctvom internetového pripojenia), prípadne uložené údaje možné spracovať postprocessingom (PPK).

DJI Phantom 4 MSP
DJI Phantom 4 MSP

Plánujte lety

Vykonávajte automatizované misie a spravujte údaje o snímkovacom lete pomocou špičkovej aplikácie GS PRO od spoločnosti DJI pre plánovanie letov pre operačný systém iOS.

DJI Phantom 4 MSP

Nasnímajte dáta

Efektívne snímajte multispektrálne snímky veľkých oblastí pomocou DJI Phantom 4 Multispektrál a získajte okamžitý prehľad o problémových miestach.

DJI Phantom 4 MSP

Analyzujte snímky

Získané letecké snímky ľahko spracujete s použitím špecifických metrík a parametrov pre získanie požadovaných výsledkov o zdravotnom stave plodín.

DJI Phantom 4 MSP

Konajte na základe výsledkov

Výsledky z dronu vám povedia, v ktorých miestach cielene zasiahnuť a ktoré miesta si vyžadujú vašu pozornosť.

Aplikácia

DJI Phantom 4 MSP

Precízne poľnohospodárstvo

V priebehu celého vegetačného obdobia môžu byť multipsektrálne snímky užitočné pre poľnohospodárov, poskytovaním ore ľudské oko neviditeľných informácií naprieč svetelným spektrom. Vďaka prístupu k týmto informáciám a následne získaným vegetačnými indexom, ako sú NDVI a NDRE, môžu poľnohospodári vykonávať v predstihu kvalifikované rozhodnutia od ošetrovania plodín, znižovanie nákladov, šetrenie zdrojov a maximalizovať tak výnosy.

DJI Phantom 4 MSP

Monitorovanie a inšpekcia životného prostredia

Pravidelné kontroly a obhospodarovanie plodín môžu byť inteligentnejšie a efektívnejšie pri používaní multispektrálneho DJI Phantom 4 RTK – využívajte viacúčelové pohľady na sledovanie lesov, meranie biomás, mapovanie brehov alebo údržbu pobrežných vegetácií pri ochrane stanovísk alebo ekosystémov a ešte omnoho viac.

 Pozrite si užívateľskú príručku Phantom 4 MSP

Technická špecifikácia

Hardvér
Maximálna váha s príslušenstvom 1487 g
Diagonála vzdialenosť (s vrtuľami) 350 mm
Maximálna rýchlosť vzletu 6 m/s (automatický let), 5 m/s (manuálny let)
Maximálna rýchlosť klesania 3 m/s
Maximálna rýchlosť 50 km/h (P-mód), 58 km/h (A-mód)
Maximálna výška letu 6 000 m n. m.
Maximálna doba letu Približne 27 minút
Odolnosť proti vetru 10 m/s
Maximálny uhol náklonu 25° (P-mód), 35° (A-mód)
Prevádzkové teploty 0 °C až + 40 °C
GNSS GPS + GLONASS+ Galileo
Presnosť RTK modulu Vertikálna: 1.5 cm + 1ppm
Horizontálna: 1 cm + 1 ppm
Stabilizácia 3-osá
Batéria 5870 mAh LiPo 4S
Napätie 15.2 V
Typ batérie LiPo 2S
Kamera
Senzor 6x – 1/2.9″ CMOS, 1x – RGB senzor pre farebné snímky, 5x – monochrome senzor pre multispektrálne snímky
Každý senzor 2.08 MP
RGB senzor ISO 200 – 800
Rýchlosť uzávierky 1/100 – 1/20000 s (viditeľné farebné spektrum)
1/100 – 1/10000 s (multispektrálne snímky)
Veľkosť snímky 1600 x 1300(4:3.25)
Formáty snímok JPEG, TIFF
Podpora SD karty microSD s minimálnym zápisom 15 MB/s.
maximálna kapacita: 128 GB. Class 10 alebo UHS-1
Pracovná teplota 0°C do +40°C
Diaľkové ovládanie
Operačná frekvencia 2.4 GHz do 2.483 GHz
Maximálny dosah FCC / NCC: 7 km, CE / MIC / SRRC: 5 km
Držiak na mobilné zariadenia Tablety alebo smartfóny
Operačná teplota 0° až +40°C
Batéria 6000 mAh LiPo 2S
Radi by ste videli plánovanie letov a samotné lietanie v teréne? Kontaktujte nás a dohodneme si spoločné stretnutie.