DJI Phantom 4 RTK

Pokročilá inteligencia. Vysoká presnosť

Phantom 4 RTK

Zvýšte úroveň svojej práce pomocou najkompaktnejšieho a najpresnejšieho bezpiltoného systému s nízkou letovou výškou. DJI znovu definoval technológiu svojich dronov a spôsobil tak prevrat v dosiahnutí štandardov pre presnosť dronov. Ponúka Phantom 4 RTK s centimetrovou presnosťou, ktorý vyžaduje menej pozemných kontrolných bodov.

DJI Phantom 4 RTK
DJI Phantom 4 RTK

1 cm + 1 ppm
RTK horizontálna presnosť

1.5 cm + 1 ppm
RTK vertikálna presnosť

5 cm* absolútna horizontálna presnosť fotogrametrického modelu

*(Pri letovej výške 100 m, 2.7 cm GSD, slnečno)

Polohovací systém s centimetrovou presnosťou

Na tele dronu je integrovaný nový RTK (Real Time Kinematic) modul, ktorý v reálnom čase poskytuje údaje o polohe vyhotovených snímok s centimetrovou presnosťou. Pod RTK modulom je umiestnený GNSS modul zabezpečujúci stabilitu letu, v oblastiach so slabším signálom GNSS, napríklad v hustej mestskej zástavbe. Vďaka kombinácií oboch modulov je Phantom 4 RTK schopný spojiť bezpečnosť letu a zaistiť čo najpresnejšie vyhotovenie snímok pre geodéziu, mapovanie alebo inšpekčné práce. Prispôsobte Phantom 4 RTK akémukoľvek pracovnému postupu, s možnosťou pripojenia dronu k mobilnej referenčnej satanici D-RTK 2, NTRIP (prenos korekčných dát RTCM) prostredníctvom 4G internetu alebo Wi-Fi. Ďalšou možnosťou je uloženie údajov na spracovanie postprocesingu (post-procesnej kinematiky – PPK).

Phatnom_RTK_module
DJI Phantom 4 RTK

Presný zobrazovací systém

Zachyťte najkvalitnejšie obrazové dáta s 1 palcovým CMOS snímačom s rozlíšením 20 megapixelov. Mechanická závierka umožňuje bezproblémové mapovanie, pretože Phantom 4 RTK sa môže pri fotografovaní pohybovať, bez toho aby hrozilo riziko rozmazania vyhotovených snímok. Vďaka vysokému rozlíšeniu môže Phantom 4 RTK dosiahnuť rozlíšenie 2,74 pixla/cm pri výške letu 100 metrov. Aby bolo zaistené, že Phantom 4 RTK ponúka bezkonkurenčnú presnosť, každý objektív fotoaparátu prechádza prísnym kalibračným procesom, kde sa merajú radiálne a tangenciálne deformácie objektívu. Získané parametre skreslenia sa ukladajú do metaúdajov každej snímky, takže softvér pre následné fotogrametrické spracovanie je možné nastaviť pre každého užívateľa.

Zbierajte presné dáta pomocou TimeSync

Aby bolo možné naplno využiť výhody polohovacích modulov Phantom 4 RTK, bol vytvorený nový systém TimeSync pre nepretržitú optimalizáciu údajov diaľkového ovládania, kamery a modulu RTK. TimeSync taktiež zabezpečuje, že každá fotografia používa najpresnejšie možné metaúdaje a upravuje súradnice určovania polohy do stredu CMOS – čím optimalizuje výsledky fotogrametrického spracovania a umožní dosiahnuť presnosť jednotlivých snímok na úrovni centimetrov.

DJI Phantom 4 TK
DJI Phantom 4 RTK

Aplikácia určená pre plánovanie letov

Nová aplikácia GS RTK umožňuje pilotom inteligentné ovládať svoj Phantom 4 RTK pomocou plánovacích režimov – fotogramtrického mapovania alebo pomocou navigačných bodov spolu s tradičným režimom voľného letu. Tieto režimy plánovania umožňujú pilotom určiť dráhu letu dronu pri súčasnom prispôsobení prekrytu snímok, výšky letu, rýchlosti, parametrov kamery a ďalších funkcií, ktoré poskytujú automatizované mapovanie alebo inšpekčné pracovné postupy. Aplikácia GS RTK bola navrhnutá s ohľadom na používateľov a preto má vytvorenú radu funkcií pre špecifické mapovacie alebo inšpekčné pracovné postupy. V aplikácii je napríklad implementované priame načítanie KML súborov na naplánovanie letovej misie v kancelárii, nový režim priority závierky, ktorý udržuje expozíciu konzistentnú pri všetkých snímkach alebo varovanie pred silným vetrom, ktoré upozorňuje pilotov na nepriaznivé poveternostné podmienky.

Bezproblémová kompatibilita s mobilnou referenčnou stanicou D-RTK 2

Podporte svoje snímkovacie misie pomocou mobilnej referenčnej stanice D-RTK2, ktorá poskytuje Phantom 4RTK diferenciálne GNSS korekčné dáta v reálnom čase. Spolu tak vytvárajú veľmi presné riešenie pre mapovanie. Robustní dizajn D-RTK2 a prenosový systém OcuSync 2.0 Vám zabezpečí, že s Phantom 4 RTK môžete kedykoľvek získať presné údaje na úrovni centimetrov.

DJI Phantom 4 RTK - D-RTK2
DJI Phantom 4 RTK

Prenosový systém OcuSync

Vychutnajte so stabilný a spoľahlivý obraz v HD rozlíšení a prenos videa zo vzdialenosti až 7 km, čo je výborné pre mapovanie veľkých území.

Pozn.: Prenos videa je garantovaný na ploche bez prekážok, bez rušenia, pokiaľ vyhovuje FCC. Špecifikácia maximálneho letového rozsahu je závislá na odolnosti rádiového spojenia. Pokiaľ nie je dovolené inak, lietanie s dronom je povolené len s priami vizuálnym kontaktom.

Začnite mapovať ešte dnes

So zabudovanou aplikáciou pre plánovanie letov (GS RTK) a jednoduchou metódou pre zber údajov prostredníctvom RTK alebo D-RTK2, majú piloti kompletné riešenie pre všetky geodetické snímkovanie, mapovacie alebo inšpekčné lety, ihneď po vybalení DJI Phantom 4 RTK z krabice.

DJI Phantom 4 RTK

 Pozrite si užívateľskú príručku Phantom 4 RTK

Technická špecifikácia

Hardvér
Maximálna váha s príslušenstvom 1391 g
Diagonála vzdialenosť (s vrtuľami) 350 mm
Maximálna rýchlosť vzletu 6 m/s (automatický let), 5 m/s (manuálny let)
Maximálna rýchlosť klesania 3 m/s
Maximálna rýchlosť 50 km/h (P-mód), 58 km/h (A-mód)
Maximálna výška letu 6 000 m n. m.
Maximálna doba letu Približne 30 minút
Odolnosť proti vetru 10 m/s
Maximálny uhol náklonu 25° (P-mód), 35° (A-mód)
Prevádzkové teploty 0 °C až + 40 °C
GNSS GPS + GLONASS+ Galileo
Presnosť RTK modulu Vertikálna: 1.5 cm + 1ppm
Horizontálna: 1 cm + 1 ppm
Stabilizácia 3-osá
Batéria 5870 mAh
Napätie 17.5 V
Typ batérie LiPo 2S
Kamera RGB
Senzor 1″ CMOS
20 MP
ISO rozsah Video: 100-3 200 (auto) / 100-6 400 (manual)
Foto:100-3 200 (auto) / 100-12 800 (manual)
Rýchlosť uzávierky Mechanická izávierka: 8 – 1/2000 s
Elektronická uzávierka: 8 – 1/8000 s
Veľkosť snímky 4864 x 3648 (4:3), 5472 x 3648 (3:2)
Video H.264, 4K: 3840 x 2160 30 p
Formáty snímok JPEG
Formát video záznamu MOV
Diaľkové ovládanie
Operačná frekvencia 2.4 GHz do 2.483 GHz
Maximálny dosah FCC / NCC: 7 km, CE / MIC / SRRC: 5 km
Veľkosť displeja 13.97 cm
Operačná teplota 0° až +40°C
Batéria 4920 mAh
Radi by ste videli plánovanie letov a samotné lietanie v teréne? Kontaktujte nás a dohodneme si spoločné stretnutie.