AgEagle eBee Geo

45 minút – 160 hektárov

senseFly eBee Geo

eBee Geo profesionálny dron s odpojiteľnými krídlami pre mapovanie a prieskum.

Jedným letom zosnímate veľké územia

eBee Geo dokáže zmapovať počas jedného letu stovky hektárov, čím je možné zosnímať naozaj veľké záujmové územia a na jednu batériu lietať až 45 minút. Pri výške letu 122 metrov nad zemou je možné zaletieť až 160 hektárov.

Viac presný

eBee Geo je možné zakúpiť bez aktivovanej funkcie RTK, no ak sa následne rozhodnete, že RTK potrebujete jednoducho si danú funkciu dokúpite. Je to teda len na vás, kedy sa rozhodnete túto funkciu aktivovať. Bez použitia vlícovacích bodov strávite menej času v teréne a pri spracovaní projektov. AgEagle eBee Geo nie je dodávané s funkciou PPK (post processing), táto funkcia je dostupná len na prémiovej platforme AgEaglee Bee X.

Jedinečný senzor pre každú prácu

eBee Geo poskytuje jedinečný senzor S.O.D.A., ktorý počas letu vyhotovuje ostré 20 megapixelové snímky, ktoré následne viete spracovať do veľmi kvalitných ortofotosnímok, digitálnych modelov či bodových mračien. Využite kvalitu kamery S.O.D.A v spolupráci s lietadlom AgEagle eBee Geo a napredujte. Do lietadla eBee Geo okrem senseFly S.O.D.A. nie je možné osadiť iný senzor.

eMotion 3

S eBee Geo získavate automaticky aj softvér pre plánovanie letov a ovládanie lietadla počas letu – eMotion 3. Softvér predstavuje spoločnú platformu pre prácu so všetkými dronmi AgEagle. Zahŕňa možnosť plánovania viacerých letov naraz, podporu 3D plánovania a zobrazovania letov, možnosť obsluhovať všetky senzory a ďalšie.

Lietajte s RTK

Drony vybavené funkciou RTK umožňujú tzv. priamé georeferencovanie s presnosťou 2 – 3 cm. Priamo počas letu si môžete zvoliť či použijete funkciu RTK. Softvér eMotion plne podporuje korekčné údaje zo služby SKPOS a taktiež pripojenie GNSS antény ako základne.

Senzor určený pre drony

eBee Geo je dodávané spolu s príslušenstvom a kvalitným senzorom S.O.D.A., ktorý ako z názvu vyplýva je senzor optimalizovaný na získavanie snímok z dronu. senseFly S.O.D.A. je malý, kompaktný, 1″, 20 megapixelový senzor s globálnou uzávierkou a v spolupráci s eBee Geo je možné dosiahnuť maximálne rozlíšenie pri lete vo výške 122 m/AGL až 2.9 cm na pixel. Netreba sa báť komplikovaných terénov, senzor je odolný voči prachu a otrasom, preto môžete lietať a pristávať aj v ťažších podmienkach.

senseFly eBee Geo

Najvyššia kvalita, priaznivá cena

eBee Geo je výsledkom 10 ročných skúsenosti s mapovaním pomocou dronov. Lietadlo je postavené na prémiovej platforme eBee X, čo robí z eBee Geo ľahké, neuveriteľne odolné, a cenovo dostupné bezpilotné lietadlo, schopné lietať aj v tých najnáročnejších podmienkach. Lietadlo má špeciálny tvar tela, odnímateľné krídla, veľmi výkonný motor s tlačnou vrtuľou a pri pristávaní je chránené karbónovým krytom v spodnej časti lietadla.

Steep landing - eBee X

Pristávanie pod 35° uhlom

eBee Geo tak ako prémiová platforma eBee X umožňuje strmé pristávanie tzv. steep landing, kedy lietadlo pristáva pod uhlom 35°. Strmé pristávanie prináša výhodu predovšetkým na menších plochách, kde nie je možné zabezpečiť väčšiu plochu bez prekážok. Pri tomto spôsobe pristávania potrebuje lietadlo len 50 metrovú vzdialenosť bez prekážok vyšších ako 30 metrov a proti vietor s rýchlosťou 5 až 10 m/s.

 Pozrite si kompletnú brožúru pre eBee Geo

 Pozrite si brožúru pre kameru senseFly S.O.D.A.

Technická špecifikácia

Hardvér
Váha (vrátane kamery) cca 1.3 kg
Rozpätie krídel 116 cm
Materiál EPP pena, karbónové a kompozitné časti
Pohon Elektrický striedavý DC motor
Batéria štandardná 3700 mAh, 15.2V, LiHV, váha 330g
Podporovaná kamera (dodávaná) senseFly S.O.D.A
Rozmer prepravného ruksaku 75 x 50 x 29 cm
Obsluha
Maximálna doba letu 45 minút
Rýchlosť letu 40 – 110 km/h (11 – 30 m/s)
Dosah rádia Až do 3 km
Pokrytie (1 let) – štandardná batéria 160 ha – (1.6 km2) – (pri výške letu 122 m )
Odolnosť voči vetru Do 46 km/h – (12.8 m/s)
Priestorové rozlíšenie (GSD) Možné dosiahnuť až 2,5 cm/pixel – (aktivované RTK)
Automatické 3D plánovanie letov Áno
Presnosť lineárneho pristávania cca 5 m, pod sklonom 45° – (pri zapnutom ground senzore)
Použitie vlícovacích bodov Voliteľné, pri verzii eBee Geo s RTK nie sú vlícovacie body potrebné
Možnosť RTK Voliteľné (možné zakúpiť lietadlo bez RTK), v prípade potreby možnosť aktivácie
Možnosť PPK pri eBee Geo nie je podporované
Polohová a výšková presnosť s aktivovaným RTK 3 / 5 cm bez použitia vlícovacích bodov
 Softvér
 Plánovanie letov a ovládanie dronu eMotion 3
 Softvér pre spracovanie snímok Pix4Dmapper, Agisoft Photoscan alebo iný
Radi by ste videli plánovanie letov a samotné lietanie v teréne? Kontaktujte nás a dohodneme si spoločné stretnutie.