AgEagle eBee Ag

Množstvo údajov, jeden let.

senseFly eBee Ag

AgEagle eBee Ag je novým profesionálnym lietadlom pre poľnohospodárstvo, lesníctvo či monitoring životného prostredia.

senseFly eBee Ag

Kvalitné výstupy, vysoká efektivita

Oproti bežnému pozemnému zisťovaniu potrebných veličín, ušetríte nie len čas ale aj množstvo financií. Firma AgEagle, ktorá sa dronom venuje desiatky rokov, spojila prémiovú platformu eBee X  so skúsenosťami poľnohospodárov a ekológov a vyvinula nové spoľahlivé a cenovo dostupné lietadlo, ktoré využijú poľnohospodári, agronómovia či poskytovatelia služieb.

Multispektrálne snímky získané z kamery senseFly Duet M v sebe ukývajú množstvo hodnotných informácii. Kamera Parrot Sequoia vyhotovuje 4 snímky v rôznych spektrách súčasne ktoré je možné použiť na výpočet indexov NDVI, NDRE, indexové vegetačné mapy či aplikačné mapy. Takéto výstupy vám prezradia informácie o zdravotnom stave pestovaných plodín, množstvo prítomnej vlahy, vplyv vysokej teploty, množstvo hnojív v pôde či plánovanie žatvy či sadby v ten správny čas. Celý set snímok dopĺňa kamera senseFly S.O.D.A s fixnou ohniskovou vzdialenosťou, ktorá vyhotovuje kvalitné RGB snímky vďaka ktorým spracujete informatívne ortofotomapy, digitálne modely povrchu, či len jednoducho zistíte presnú polohu hranice vašich obhospodarovaných polí. Na palube lietadla sa nachádza GNSS modul s funkciou Real-Time Kinematic (RTK) vďaka ktorému majú všetky výstupy presnosť až 2.5 cm (voliteľné).

senseFly eBee Ag

Pokrytie veľkých území jedným letom

AgEagle eBee Ag je vysoko výkonné, odolné, ľahko ovládateľné lietadlo a umožňuje efektívne, rýchlo mapovať malé či veľké územia s vysokou presnosťou oproti klasickému pozemnému zisťovaniu potrebných veličín. Maximálna doba letu až 55 minút, môže toto lietadlo pokryť jedným letom až 200 hektárov pri výške letu 122 metrov, čo poskytuje ideálne riešenie pre akýchkoľvek poľnohospodárov. Je čas zvýšiť úroveň poľnohospodárstva, minimalizovať straty a maximalizovať príjmy z produkcie.

Príprava či kontrola letu je hračka

S každým lietadlom od spoločnosti AgEagle je dodávaný ovládací softvér eMotion na intuitívne plánovanie, kontrolu, spracovanie letu či aktualizáciu najnovšieho firmvéru v lietadle. Viac informácii o softvéri eMotion sa môžete dočítať na bezpilotne.sk v sekcii softvér. Ideálnym nástrojom na pokorčilé a veľmi rýchle spracovanie získaných snímok z RGB a multispektrálnej kamery do ortofotomáp, aplikačných máp či výpočet NDVI indexov je softvér Pix4D Fields. Viac informácií o tomto softvéri sa dočítate tu.

Naozaj vysoká presnosť

eBee Ag rovnako ako eBee X a eBee Geo je dostupné s funkciou Real-Time Kinematic (RTK) pre vysokú presnosť mapovania. Vďaka funkcii RTK môžu drony AgEagle dosiahnuť absolútnu presnosť výsledkov až do 3 cm bez použitia vlícovacích bodov. Funkcia RTK je voliteľná, preto si lietadlo môžete zakúpiť bez aktivovanej funkcie RTK,  no ak sa následne rozhodnete, že RTK potrebujete, jednoducho si danú funkciu dokúpite.

Uľahčite si svoju prácu

Každé obhospodarované pole či sledované územie sa líši svojou veľkosťou a tvarom, no vďaka eBee Ag je pravidelné sledovanie plodín či rastlín rýchle a jednoduché. Nové lietadlo je dodávané s novo navrhnutým ruksakom určeným na veľmi jednoduché a praktické prenášanie lietadla do a z terénu. Do ruksaku sa zmestí všetko potrebné od samotného lietadla, krídel, náhradných batérii či samotného počítača. Misiu naplánujete prostredníctvom dodávaného softvéru eMotion na plánovanie, kontrolu a spracovanie získaných leteckých snímok z eBee Ag.

eMotion 3

S eBee Geo získavate automaticky aj softvér pre plánovanie letov a ovládanie lietadla počas letu – eMotion 3. Softvér predstavuje spoločnú platformu pre prácu so všetkými dronmi AgEagle. Zahŕňa možnosť plánovania viacerých letov naraz, podporu 3D plánovania a zobrazovania letov, možnosť obsluhovať všetky senzory a ďalšie.

Senzor určený pre drony

Vďaka novému senzoru Duet T, ktorý v sebe spája senseFly S.O.D.A s fixnou ohniskovou vzdialenosťou a multispektrálnu kameru Parrot Sequoia dokáže počas jedného letu zaznamenať veľmi presné RGB a súčasne multispektrálne snímky, čo vám následne pomôže rýchlo a správne sa rozhodnúť. Pravidelné získavanie údajov z eBee Ag je rozhodujúcim faktorom pre efektívne hodnotenie zdravia plodín, optimalizáciu hospodárskych úkonov, pomoc pri eliminovaní škodcov, chorôb či kontrolovať rozširovanie buriny. Poznámka: Lietadlo je dodávané len s kamerou Duet M. Osadenie iného senzora senseFly  do lietadla eBee Ag nie je možné.

Lietajte s RTK

Drony vybavené funkciou RTK umožňujú tzv. priamé georeferencovanie s presnosťou 2 – 3 cm. Priamo počas letu si môžete zvoliť či použijete funkciu RTK. Softvér eMotion plne podporuje korekčné údaje zo služby SKPOS a taktiež pripojenie GNSS antény ako základne.

 Pozrite si kompletnú brožúru pre eBee Ag

 Pozrite si brožúru pre kameru senseFly Duet M

Technická špecifikácia

Hardvér
Váha (vrátane kamery) cca 1.6 kg
Rozpätie krídel 116 cm
Materiál EPP pena, karbónové a kompozitné časti
Pohon Elektrický striedavý DC motor
Batéria štandardná 3700 mAh, 15.2V, 4-článková, 56.24Wh, LiHV, váha 330g
endurance 4900 mAh, 15.2V, 4-článková, 74.48Wh, LiHV, váha 420 g
Podporovaná kamera (dodávaná) senseFly Duet M (nie je možná výmena)
Rozmer prepravného ruksaku 75 x 50 x 29 cm
Obsluha
Maximálna doba letu 45 minút (so štandardnou batériou)
55 minút (s endurance batériou)
Rýchlosť letu 40 – 110 km/h (11 – 30 m/s)
Dosah rádia Až do 3 km
Pokrytie (1 let) – štandardná batéria štandardná batéria: 160 ha – (1.6 km2) – (pri výške letu 122 m )
endurance batéria: 200 ha – (2.0 km2) – (pri výške letu 122 m )
Odolnosť voči vetru Do 46 km/h – (12.8 m/s)
Priestorové rozlíšenie (GSD) Možné dosiahnuť až 2,5 cm/pixel
Automatické 3D plánovanie letov Áno
Presnosť lineárneho pristávania cca 5 m, pod sklonom 45° – (pri zapnutom ground senzore)
Použitie vlícovacích bodov Voliteľné, pri verzii eBee Ag s RTK nie sú vlícovacie body potrebné
Možnosť RTK Voliteľné (možné zakúpiť lietadlo bez RTK), v prípade potreby možnosť aktivácie
Možnosť PPK Pri lietadle AgEagle eBee Ag nie je funkcia PPK podporovaná
Polohová a výšková presnosť s aktivovaným RTK 3 / 5 cm bez použitia vlícovacích bodov
 Softvér
 Plánovanie letov a ovládanie dronu eMotion 3
 Softvér pre spracovanie snímok Pix4D Fields, Pix4Dmapper alebo iný
Radi by ste videli plánovanie letov a samotné lietanie v teréne? Kontaktujte nás a dohodneme si spoločné stretnutie.